OŚRODEK REHABILITACYJNO-WYPOCZYNKOWY "KRYSTYNA"

Sanatorium – Uzdrowisko – Rehabilitacja Solec Zdrój

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy “KRYSTYNA” działa w Solcu Zdroju na rzecz osób niepełnosprawnych od 1999r. Wcześniej byliśmy tylko pensjonatem świadczącym usługi noclegowe i prowadzącym całodzienne wyżywienie dla swoich gości i gości z zewnątrz. Ośrodek pracuje cały rok.

Wyposażenie sanatorium w Solcu Zdroju

W chwili obecnej w sanatorium dysponujemy 60 miejscami noclegowymi w pokojach 1, 2, 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym lub studio. Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizory i bezpłatne wifi, 60% pokoi posiada balkony. Pokoje są przytulne, nieduże ze standartowym wyposażeniem – tapczany jednoosobowe, szafy, szafki nocne, stoliczki, krzesła, półki przyścienne, elementy dekoracyjne, lampki nocne, radia, bezpłatne telewizory, ręczniki, szklanki, talerzyki. Na każdym piętrze znajdują sie czajniki elektryczne. Łazienki mają kabiny prysznicowe i oporęczowanie dla osób niepełnosprawnych (niektóre dodatkowo wanny), umywalki, ubikacje. W nowej części wszystkie pokoje zostały oddane do użytku w 2005r.

Nasi goście maja dostęp do lodówki i miejsca do prasowania oraz rowerków stacjonarnych. Pokoje są bezpłatnie sprzątane co drugi dzień, na życzenie gości zmieniamy w trakcie ich pobytu ręczniki i pościel.

Stołówka – uzdrowisko w Solcu Zdroju

Stołówka dla gości Ośrodka oraz osób dochodzących z innych pensjonatów serwuje pyszne domowe posiłki – prowadzimy całodzienne wyżywienie z możliwościami zastosowania różnych diet, także wegetariańskiej. Łącznie stołówka dysponuje ponad 70 miejscami.

W skład całodziennego wyżywienia wchodzi:

  • śniadanie – zupa mleczna i porcja śniadaniowa,
  • obiad – dwa dania i deser,
  • kolacja – zawsze cos gorącego i porcja kolacyjna.

Dodatkowo na stole szwedzkim codziennie przygotowujemy inne poczęstunki w porze śniadaniowej i kolacyjnej.

Zawsze otwarci jesteśmy na propozycje zmiany jadłospisu i inne sugestie i uwagi naszych bywalców.

Nasi goście mają stały dostęp do dietetyka w ośrodku.

Uzdrowisko Solec Zdrój organizuje także wczasy pracownicze, kolonie, ferie, zielone szkoły, zorganizowane pobyty dla osób z warsztatów terapii zajęciowej, zakładów pracy chronionej, domów pomocy społecznej, podopiecznych fundacji itp. a dla gości z zewnątrz także przyjęcia okolicznościowe typu wesela, komunie, chrzciny, urodziny i inne imprezy zorganizowane.

Sanatorium Solec Zdrój przyjmuje nie tylko osoby prywatne ale i z dofinansowaniem z PFRON – posiadamy aktualne wpisy do rejestru ośrodków i organizatorów mogących organizować turnusy rehabilitacyjne dla osób ze schorzeniami narządu ruchu, układu krążenia, neurologicznymi, reumatycznymi, dermatologicznymi, z upośledzeniem umysłowym oraz cukrzycą.

sanatorium znajdują sie gabinety lekarski, pielęgniarski i zabiegowe. Nasi kuracjusze mogą korzystać ze stałej pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej oraz z szerokiej gamy zabiegów rehabilitacyjnych. Osoby słabo poruszające się i mające zlecenie na dowóz od naszego lekarza zawozimy na kąpiele siarkowe lub kwasowęglowe do pobliskiego ośrodka.

Rehabilitacja w sanatorium w Solcu Zdroju

Oprócz rehabilitacji można tu także brać udział w codziennych zajęciach rekreacyjnych takich jak spotkania z lekarzem, dietetykiem, pielęgniarką, prelekcje i pogadanki na temat homeopatii, ziołolecznictwa, światłoterapii, magnetoterapii, oczyszczania organizmu z toksyn oraz wieczorków konkursowych z nagrodami, tanecznych, grilli, wycieczek, itp. Program turnusów jest uzależniony od pory roku oraz od dostępnych dla naszych gości atrakcji.

W okresie zimowym zapraszamy na atrakcyjne cenowo pobyty z dieta wegetariańską, zabiegami, nauką medytacji i uzdrawianiem duszy i ciała.

Na terenie ośrodka znajduje sie biblioteka z czytelnią, plac na grilla, plac zabaw dla dzieci, telewizja satelitarna w sali ogólnej, bezprzewodowy internet oraz bezpłatne miejsca parkingowe. W recepcji ośrodka można także wypożyczać rożne gry, rowery czy kijki do NORDIC WALKING.
Osoby pragnące odpocząć, mogą to zrobić wśród zieleni w ogrodzie ośrodka, na leżakach lub ławeczkach wokół urokliwej fontanny.

Przyjmujemy osoby z dziećmi – dzieci do lat 3 gratis. Możliwość wykupienia dla dzieci porcji połowy wyżywienia.

Przyjmujemy również osoby ze zwierzętami za dodatkową odpłatnością.

Uzdrowisko w Solcu Zdroju – kontakt

Jesteśmy niedużym, rodzinnym ośrodkiem przyjmującym każdego gościa z sercem. Chcemy aby każdy czuł się u nas jak u siebie w domu i aby zaznał nie tylko pomocy dla ciała poprzez rehabilitację ale także spokoju duchowego.

Rezerwacji należy dokonywać z minimum dwumiesięcznym wyprzedzeniem z powodu dużego obłożenia miejsc. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie – 41 37 76 145, 503 599 342, emailowo – krystynasolec@wp.pl bądź listownie na adres ORW “KRYSTYNA”, ul. Krakowska 7, 28-131 Solec Zdrój.

Zapraszamy również do stałego kontaktu z nami poprzez naszego fanpage na Facebooku, gdzie stale udostępniamy promocje i inne ciekawostki o naszym ośrodku.

Dla stałych klientów oferujemy zniżki:
– przy drugim pobycie 3%,
– przy trzecim pobycie 5%,
Dla gości, którzy wracają do nas stale od lat i zadowoleni polecają nas innym zniżki od 7 do 10%.

SERDECZNIE DO NAS ZAPRASZAMY !!!